Enne testi:

Alates 7. aprillist saavad 10. klassi kandideerijad EIS (Eksamite Infosüsteem) keskkonnas teha harjutustesti ja arvuti kontrollimise testi. Testide sisu, sooritamise ja verifitseerimise kohta leiad infot juhendist, mis asub siin

Palume enne teste tähelepanu pöörata järgnevale:

  • EISi sisselogimiseks on vaja ID- kaarti, mobiil-IDd või Smart-IDd. Kui mingil põhjusel pole kandidaadil võimalik ühtegi nimetatud vahendit kasutada, saab lapsevanem oma lapsele teha EISi sisselogimiseks HarID konto aadressil www.harid.ee.
  • testi tegemiseks tuleb sooritaja verifitseerida. Selleks on vajalik kaameraga arvuti ja isikut tõendav dokument. Mobiiltelefonis testi teha ei saa!
  • tee eelnevalt läbi arvuti kontrollimise test, et olla kindel oma arvuti sobivuses.
  • EISis tuleb testi lahendada veebilehitsejatega Google Chrome või Mozilla Firefox. Ülejäänud brauseritega ei pruugi kõigi ülesannete lahendamine õnnestuda.
  • enne testi toimuval verifitseerimisel tuleb kasutada arvutikaamerat, mitte mobiiltelefoni. Mobiiltelefoniga tehtud verifitseerimiste puhul testitulemust ei arvestata.

Kui Sul pole testi tegemise ja vestluse päeval võimalik kasutada veebikaameraga arvutit, siis küsi abi koolist, kus praegu õpid.

Harjutustest on avalikus vaates ja seda võib läbi teha mitu korda.

Elektroonilised eesti keele ja matemaatika sisseastumistestid toimuvad 16. aprillil algusega kell 10.00. Teste saab õpilane sooritada kodus. 

EIS keskkonda sisselogimist alusta vähemalt 5-10 minutit enne testi toimumist. 

Kell 10.00-11.00 toimub matemaatika test ja kell 11.15-12.15 toimub eesti keele test.

Üks test kestab 60 minutit. Kahe testi vahel on puhkepaus 15 minutit ja kui brauserit kinni ei pane, siis ei pea end uuesti testile sisse logima ja identifitseerima.

Testid on ühesuunalised, st eelmistele ülesannetele ei saa tagasi liikuda.

Kõik ülesanded vastavad põhikooli riiklikule õppekavale. Iga osa annab maksimaalselt 100 punkti. 

Testide tulemused tehakse koolile teatavaks 23. aprillil 2021.

Küsimuste korral pöördu TJG õppejuhi poole aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 618 0113.

Testi sooritamise ajal tekkinud probleemidest teavitame kooli kodulehe kaudu.