2020/2021. õppeaasta on Tallinnas kuulutatud klassijuhataja teema-aastaks, et tõsta senisest rohkem esile klassijuhataja ametit ning väärtustada tema rolli iga õppija arengu toetajana. 

Tallinna Haridusamet on silmapaistvate klassijuhatajate märkamiseks ja tunnustamiseks ellu kutsunud  kuu klassijuhataja konkursi, mille eesmärgiks on esile tõsta särasilmseid, pädevaid ja Tallinna haridusstrateegia põhiväärtusi kandvaid klassijuhatajaid. 

Kogu TJG koolipere saab tunnustada meie kooli silmapaistvaid klassijuhatajaid. 

Esita oma ettepanek siin: kuu parim klassijuhataja 

Vaata ka:Tallinna Haridusamet kutsub koole üles klassijuhatajaid tunnustama 

Koos saame tunnustada meie parimaid klassijuhataid, kes on 

Vastutustundlikud,  

Avatud,   

Uuendusmeelsed!

Enne testi:

Alates 7. aprillist saavad 10. klassi kandideerijad EIS (Eksamite Infosüsteem) keskkonnas teha harjutustesti ja arvuti kontrollimise testi. Testide sisu, sooritamise ja verifitseerimise kohta leiad infot juhendist, mis asub siin

Palume enne teste tähelepanu pöörata järgnevale:

  • EISi sisselogimiseks on vaja ID- kaarti, mobiil-IDd või Smart-IDd. Kui mingil põhjusel pole kandidaadil võimalik ühtegi nimetatud vahendit kasutada, saab lapsevanem oma lapsele teha EISi sisselogimiseks HarID konto aadressil www.harid.ee.
  • testi tegemiseks tuleb sooritaja verifitseerida. Selleks on vajalik kaameraga arvuti ja isikut tõendav dokument. Mobiiltelefonis testi teha ei saa!
  • tee eelnevalt läbi arvuti kontrollimise test, et olla kindel oma arvuti sobivuses.
  • EISis tuleb testi lahendada veebilehitsejatega Google Chrome või Mozilla Firefox. Ülejäänud brauseritega ei pruugi kõigi ülesannete lahendamine õnnestuda.
  • enne testi toimuval verifitseerimisel tuleb kasutada arvutikaamerat, mitte mobiiltelefoni. Mobiiltelefoniga tehtud verifitseerimiste puhul testitulemust ei arvestata.

Kui Sul pole testi tegemise ja vestluse päeval võimalik kasutada veebikaameraga arvutit, siis küsi abi koolist, kus praegu õpid.

Harjutustest on avalikus vaates ja seda võib läbi teha mitu korda.

Austatud lapsevanemad!  

Ärajääva koolilõuna kompenseerimiseks on võimalik lapsevanemal tellida ühekordne toidupakk, arvestusega 26–30. aprill.    

Et oleks võimalik toitlustajale esitada täpne tellimus, selleks palume lapsevanematel, kes soovivad saada toidupakki, sellest teavitada meid hiljemalt neljapäeval, 22. aprillil kella 23.59-ks registreerimiskeskkonna kaudu siin.  

Toidupakk väljastatakse lapsevanemale kolmapäeval, 28. aprillil kell 12.00–14.00 sisehoovis, söökla välisukse juures.

Neljapäeval, 8. aprillil oli 9. klasside õpilastel võimalus osaleda põneval ja huvitaval noorte riskikäitumise veebikoolitusel, mille võttis esineja Märt Treier kokku ühe sõnaga – ELU.
 
Õpilaste sõnul oli koolitus väga huvitav ja hariv. Üks õpilane tõdes: „Märt Treieri loeng oli imeline. Ta rääkis hetkel reaalsest murekohast inimeste seas. Loengu jooksul sai naerda ning mõelda küsimustele, millele ilmselt poleks ise osanud mõeldagi.
 
Samuti sai reaalsuse kontrolli, kuidas tasuks edaspidi käituda elus. Siin ilmas on veel nii palju avastada ning seda ei peaks käest laskma mõne kehvema sõbra või otsuse pärast.“

11. klass osales 9. aprillil e-külalistunnis, kus kohtuti vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidiga. Kohtumise teema oli “Millised on pärgviiruse õppetunnid riigile ja igaühele meist?” Õpilastel oli võimalus esitada presidendile küsimusi. Kersti Kaljulaid nentis, et pandeemiast on meil kõigil midagi õppida, ja tõi positiivsena välja selle, et rohkem on hakatud märkama vaimse tervise probleeme ja teemast valehäbita rääkima. President julgustas õpilasi ka eksamite eel ja soovitas anda endast parim.

16. aprillil toimuva gümnaasiumi e-sisseastumistesti harjutustestide tegemise ajal on tekkinud õpilaskandidaatidel probleem isikutuvastuse protsessi mõnede nõuete täitmisega. On tekkinud vajadus muuta see protsess vähem aeganõudvaks ja mõistlikumaks. Ühiskatsete isikutuvastamisel 16. aprillil on kohustuslik alustada verifitseerimist arvuti ja veebikaameraga. Kui see mingil põhjusel arvutiga ei õnnestu, on lubatud jätkata isikutuvastust mobiiliga ja viia verifitseerimine lõpuni mobiiliga.

Testid tuleb sooritada sama arvutiga, milles isikutuvastus alustati ja lõpetati. Süsteem salvestab kõik tegevused ja need vaadatakse üle peale testi toimumist.