Tallinna Järveotsa Gümnaasium osaleb Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Innove korraldataval konkursil "Aasta kool 2019". Žürii on valinud meie kooli 10 parima hulka.
20. maist näidatakse kümmet parimat kooli ETV hommikusaates „Terevisioon“. Võitja kuulutatakse välja 31. mai „Terevisiooni“ otsesaates.

Oma hääle saad anda järgmisel lehel: https://novaator.err.ee/941352/aita-valida-aasta-kool

Meie kooli tutvustavat videot saad näha siin: https://www.youtube.com/watch?v=CJ1Be2Qfn6I

„Aasta kool“ on koolidevaheline konkurss, mille eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes – kohana, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, hinnatakse koostööd ning valitsevad üksteist toetavad suhted.

17. mail 2019 toimus TJG laboris teadusvõistlus "Aatom". 7.-12. kl õpilased lahendasid kiiresti ja loovalt loodusteaduslikke ülesandeid: viisid läbi katseid, et tuvastada tundmatuid aineid, selgitasid ainete kihistumist, keerutasid ja loksutasid kanamune, ragistasid ajusid ristsõna lahendades jms.

Kõik õpilased olid väga tublid, ent kolm esimest kohta jagati välja järgmiselt:
I koht 8.c kl  - Klaus Abram, Tan Markus, Caspar, Sten Martin
II koht 9.b kl
III koht 11.a kl

Eriauhinna sai 12.a klass kõige korrektsemate selgituste ja asjalikemate põhjenduste eest.

Võistlust aitasid korraldada keemiaringi õpilased Liisi ja Martin. Kogu tegevust jäädvustas Laura-Eliise. Õpilasi juhendas õpetaja Karoliina Tõnisson.

Novembrist aprillini kestis Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogramm "Loeme ennast torni tippu". Pika Hermanni torni tipu poole viis klassi iga loetud lehekülg. Kahes vanuserühmas toimunud võistluses jagati auhindu linnaosade kaupa. Haaberstist said tubli lugemise eest auhinna meie kooli 4.c klass, kes luges 14 374 lk, ja 9.a klass, kes luges 28 249 lk. Lisaks neile tublidele lugejatele osales meie koolist ka 5.b klass, lugedes kokku 18 318 lk.

16. mail käisime auhinda lähemalt kaemas - üle 200 kitsa trepiastme päikese poole ja meie ees laius kui peopesal Tallinn. Auhind oli lugemisrõõmu väärt!

Teisipäeval, 9. aprillil 2019 oli koolimaja täis argipäevast erinevat askeldamist – toimusid terviseteemaline aktiivõppepäev ja noorte tervisekonverents. 1.-6. klassi õpilaste kümnete eri tegevuste hulka kuulusid terviseteemalised plakatid ja laulud, koomiksid ja sõnapilved, toitude-jookide suhkrusisalduse määramine ja fantaasiajuurviljavaagnate tegemine, viktoriinid ning erinevad õuetegevused. 7.-8. klassi õpilased said osaleda MTÜ Foorumteatri etendusel „Suhted siin- ja sealpool ekraani“ ning valida igaüks omale kaks töötuba, mille teemadeks mõtete ja tunnetega toimetulek, esmaabi ABC, suutervis, toitumishäired, liiklusohutus ja sportlaseks olemise võlud-valud. 9. klasside õpilased said osa Märt Treieri filmidest „Georg“ ja „Kaspar“, katsetada pöörlevat autot ning juhiseid esmaabiks kiirabi spetsialistilt. Gümnaasiumiõpilastele jagati näpunäiteid esinemisoskuse kohta ning kuidas planeerida oma aega ja tulla toime stressiga.

Täname kõiki päeva õnnestumisse panustajaid ning külalisesinejaid!