4.b klassi õpilased Ly ja Triin Kartau osalevad Lasteekraani korraldataval lehepildi võistlusel. Kõigil soovitajatel on võimalik osaleda sellel võistlusel kuni 25. oktoobrini.

Lisainfo: https://lasteekraan.err.ee/1138744/lehepildi-voistlus

16.-18. oktoobril 2020 toimus 47. Saaremaa kolme päeva jooks, kus Kuressaare ja Sõrve teedel läbiti kolme päevaga kokku täispikk maraton – 42,195 km. Reedel 10 km, laupäeval 16,195 km ja pühapäeval 16 km. Kõik võistlejad osalesid individuaalses arvestuses ja võistkondlikus arvestuses. Kuni 18-aastastele noortele toimus vastavalt 2 km, 3,24 km ja 3,2 km. 

Naiste arvestuses mahtusid esikuuikusse meie kehalise kasvatuse õpetaja Liis-Grete Arro ja lapsevanem Kadi-Liis Kuiv.

Parimasse naiskonda kuulus meie kooli vilistlane Marika Turb ja kiireim Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilane oli Freddy Rajaste 6.a klassist.

Palju õnne ja sportlikku vaheaega kõigile!

14. ja 15. oktoobril 2020 oli Tallinna Järveota Gümnaasiumi õpilastel võimalus osaleda Eesti Loodusmuuseumi programmis „Muutuv Läänemeri“.

9. ja 10. klasside õpilased said meelde tuletada, kuidas Läänemeri kujunes, kes seal elavad ja millised probleemid merd vaevavad. Noored kuulasid ja vaatasid mereelukaid ning tuletasid meelde nendevahelisi suhteid. Eraldati ka mikroplasti meie igapäevastest toodetest ja arutleti, kuidas see mõjutab elu meres.

Programmi rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ettevõtlusnädala raames 8. oktoobril toimunud majandus- ja ühiskonnateemalisel e-viktoriinil "Creatlon" saavutas 8.a klassi õpilane Andra Press suurepärase 4.-20. koha. Võistlusest võttis osa 2106 7.-9. klassi õpilast üle Eesti. Meie koolist osalesid veel Jaanika Lindre (7.b), Marianne Rosenfeld (7.b), Lisette Kušner (8.a) ja Rebecca Schubert (8.a). Kõik nimetatud õpilased osalevad ka järgmistel võistlusetappidel. Õnnitleme Andrat ning soovime kõigile õpilastele edu jätkuval võistluse teekonnal.

JA Eesti ja EBS Gümnaasiumi poolt korraldatud meeskonnavõistlus "Creatlon" on kolmeetapiline, milles õpilastel on võimalus end proovile panna majandus- ja ühiskonnateemalisel viktoriinil, ettevõtlusalases meeskonnatöös ja loovusülesande lahendamisel.

TJG osaleb uuringus, mille raames arendatakse ja rakendatakse õuesõppe stsenaariume, kus tehnoloogiliste lahenduste toel (nutitelefonid, erinevad äpid, mõõtesensorid) saavad õpilased lahendada uurival ja probleemõppel põhinevaid ülesandeid integreerides erinevaid ainealaseid teadmisi. Uuringut viib läbi Tallinna Ülikooli 2. kursuse doktorant Kadri Mettis koostöös aineõpetajatega.

TJG-s on teist aastat alanud aktiivsust täis projekt “Liikumisminutid”, mille peamine eesmärk on tuua igasse päeva liikumisrõõmu ja eesmärgipäraseid aktiivseid tegevusi. Sellel aastal on kaasatud ka kogu kooli pereliikmed, et koguda veel rohkem minuteid, veeta ühiselt kvaliteetaega, motiveerida ja olla toeks. Pereliige kogub minuteid koos õpilasega liikudes ning kannab need sisse kodulehel olevasse vormi “Liikumisminutid 3.-12. klass”. 

Palju aktiivseid ja rõõmu täis liikumisminuteid kõigile!

Küsimuste korral pöörduda See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.