Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilased said 17. koha USA küberturbevõistlusel. Meeskonda kuulusid Christopher Kulasalu (10.a), Kevin Kiveste (8.a), Taavi Ringmäe (8.b) ja Aleks Richard Rand (7.b). Võistlusel osales teinegi tiim, kuhu kuulusid 7.c klassi tüdrukud Kadi-Riin Kutser, Laura Eileen Liivak ja Berit Ditmann. Mõlemat võistkonda juhendas õpetaja Esper Kaar.

Laupäeval, 24. aprillil 2021 toimunud võistlusel "MAGIC CTF" pidid meie võistkonnad 4 tunni jooksul ära lahendama üle 50 ülesande, milles said õpilased rakendada nuputamis- ja koodimurdmisoskuseid ning realiseerida oma huvi küberturvalisuse ja IT-maailma vastu. Osalejate hulgas olid Eesti, USA ja teiste riikide üldharidus-, kutse- ja ülikoolid.

The Mid-Atlantic Gigabit Innovation Collaboratory, Inc. (MAGIC) poolt korraldatava ürituse eesmärk on suurendada õpilaste huvi kübermaailma vastu ning seeläbi suurendada IT-talentide jõudmist tööturule.

Vaata lisaks: https://sites.google.com/view/kyberolympia/2021/magic-ctf

11. klassi õpilase Helis Mosona töö sai Eesti Rahvusraamatukogu hariduskeskuse korraldatud maskotivõistlusel esimese koha ning maskott Rundul on nüüd uus sõber, kelleks on Helise loodud Raadik.
 
10. aprillil 2021 tegi oma tiitlivõistluste debüüdi meie kooli 8.a klassi õpilane Dinara Anis, kes saavutas Kairos peetud noorte maailmameistrivõistlustel 11. koha. 
 
Dinara vehkleb klubis Tallinna Mõõk ja teda juhendab treener Jüri Salm. 

Jaapani suursaatkonnal on rõõm teatada, et 15. Jaapani Rahvusvaheline MANGA konkurss on avatud. Võistlustöid saab saata perioodil 7. aprill - 8. juuli 2021.

Oodatud on MANGA kunstnike tööd üle maailma! 
 

 

Meie 8.a klassi naiskond koosseisus Lisette Kušner, Andra Press ja Rebecca Schubert saavutas suurepärase III koha ettevõtlusvõistlusel Creatlon. Õpilasi juhendas õpetaja Esper Kaar. 

JA Eesti ja EBS Gümnaasiumi poolt korraldatud võistkonnavõistlus oli kolmeetapiline, milles kõigepealt oli õpilastel võimalus end proovile panna majandus- ja ühiskonnateemalisel viktoriinil. Teisel etapil viisid osalejad läbi Eesti perekondade hulgas keskkonnaalase küsitluse, mille tulemusel mõeldi välja rohelist mõtteviisi propageeriv üritus. Viimasel etapil kirjutasid õpilased ettevõtlusmuinasjutu. Viimane etapp lõppes 2. märtsil 2021.