Jaapani Suursaatkond Eestis kutsub kõiki keskkoolilõpetajaid kandideerima Jaapani valitsuse 2019. aasta bakalaureuseõppe, kutsekolledžite ja tehnikakolledžite stipendiumitele.

Infotund toimub Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis 21. veebruaril kell 18:00-19:15 (Tõnismägi 2).

Täpsem info: MEXT infotund

Meie kooli tänavune talispordipäev toimub 1. veebruaril.

1.-6. klasside spordipäev toimub Škoda jäähallis.

Ajakava :
                                    
8.00      5a kl, 6a kl, 2a kl, 4a kl, 3a kl
9.00      1c kl, 5c kl, 2c kl, 6c kl, 4b kl
11.00    1a kl, 1b kl, 5b kl, 2b kl, 3b kl
12.00    6b kl, 5d kl, 4c kl, 3c kl

Kohal palutakse olla 15 minutit enne jääle minekut.

7.-12. klasside suusapäev toimub Nõmme Spordikeskuses.

Kogunemine kell 10.00. Kaasas peab kindlasti olema õpilaspilet.

Koolieine sööklas, ajakava täpsustab klassijuhtaja.

Reedel, 12. jaanuaril 2018 külastas Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi Eestis visiidil viibinud Jaapani peaministri abikaasa pr Akie Abe. Kohtumisel osales ka Eesti peaministri abikaasa pr Karin Ratas. Kooli direktor andis ülevaate meie kooli ajaloost ja tänapäevast ning tutvustas põgusalt ka kogu Eesti haridussüsteemi. Külalised nautisid õpilaste etteasteid ning vestlusringis jaapani õppesuuna õpilastega arutati edasisi koostegemisi ja õppimisvõimalusi. Kohtumine oli meile suureks tunnustuseks ja auks. Õpilased said võimaluse õpitut, st jaapani keelt kasutada ja kinkida külalistele natuke oma kultuuri laulu, tantsu ja rahvarõivaste kaudu.

Järveotsa Gümnaasiumis on õpitud jaapani keelt ja kultuuri alates 1993. aastast. Gümnaasiumiõpilased on ennast täiendanud Jaapani koolides ja ülikoolides ning mitmedki vilistlased on jätkanud haridusteed Jaapanis. Lisaks on juba mitu aastat korraldatud koolis Jaapani kultuuri päevi. Meie kool on võõrustanud mitmeid kordi Jaapani koolide õpetajaid ja õpilasi ning selle aasta kevadel on ees ootamas järjekordne kohtumine Jaapani koolilastega. See kõik on teoks saanud tänu Jaapani Suursaatkonnale Eestis.

12. jaanuaril 2018 korraldasid 1.b klassijuhataja Heldi Oese ja 1.c klassijuhataja Jaana Skvortsova ühise aabitsapeo. Esmalt toimus viktoriin "Kes on parim aabitsatundja?", mille võitsid 1.b klassist Laura Rändvee ja Raimond Metsar ning 1.c klassist Hanna-Liisi Laes, Trevor Mattias Tamm ja Rahel Mirell Vichmann.

Meenutati, kes on aabitsa autor, illustraator ja peategelased ning tutvuti erinevate aabitsatega. Elevust tekitas aabitsa õpetussõnade kokkupanek ja tähtedest sõnade koostamine. Õpilased laulsid erinevaid tähestikulaule ja kandsid ette kirjaniku lemmikloo "Onu Heino kommiisu".

Mida öelda 1. klassi õpilasele hüvastijätul aabitsaga? On suur rõõm, kui saad ise lugemisega hakkama! See on imeline tunne, kui tähed ja sõnad muutuvad lugedes juttudeks, millele saad kaasa elada!

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub kõiki Eestimaa lapsi valima oma lemmikkirjanikku ja raamatukunstnikku. Kuni 16-aastasi lapsi oodatakse hääletama raamatukogudes või elektrooniliselt aadressil http://www.elk.ee/?page_id=9081.