Reedel, 9. märtsil 2018 toimus Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis juba viies järjestikune Jaapani Õhtu. Üritus oli mõeldud kõigile Jaapani-huvilistele üle Eesti.

Jaapani Õhtul sai iga huviline endale Jaapani Suursaatkonna poolt toodud plakateid, voldikuid ja Jaapani elu kirjeldavaid raamatuid kaasa võtta, mängida gomoku-nimelist lauamängu, valmistada kahte erinevat tüüpi sushit, proovida kätt Jaapani kalligraafias ja õppida voltimiskunsti ehk origamit. Üritusel toimusid ka Jaapanit tutvustavad ettekanded, milles aktiivsemaid osavõtjaid premeeriti Jaapani kommidega. Eraldi toimus ka viktoriin, milles kõige tublimad said endale valida meelepärase meene Jaapanist. Kõik, kes osalesid origami töötoas said juua ka teed ning süüa küpsist.

Tänavune Jaapani õhtu oli üks edukamaid ja populaarsemaid selle ürituse ajaloos, kus külalisi oli üle 70. See aasta oli kõige populaarsem sushivalmistamise töötuba, mis sai ka parima hinnangu külastajate poolt. Menukas oli see sellel aastal seetõttu, et tavapärasele maki-sushile lisandus veel ka inari-sushi, mis pakkus uut maitseelamust kõigile. Tagasisidest saime teada, et muljed üritusest olid väga positiivsed ning õhkkond meeldiv. Lisaks tekkis osalenud noortel rohkem huvi jaapani kultuuri ja keele vastu.

Üritus oli väga edukas ning täitis oma eesmärgi, meie soovi tutvustada jaapani kultuuri, keelt ning jaapani keele õppesuunda meie koolis, et julgustada veelgi rohkem noori selle maa kohta õppima.