Õpilaste vastuvõtt Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi 2020/2021 õppeaastaks eriolukorras.

Alates 11. maist saavad 10. klassi kandideerijad EIS (Eksamite Infosüsteem) keskkonnas teha harjutustesti ja arvuti kontrollimise testi. Selleks loe tähelepanelikult juhend läbi, mis asub siin.

Palume enne teste tähelepanu pöörata järgnevale:

 • EISi sisselogimiseks on vaja ID- kaarti, mobiil-IDd või Smart-IDd. Kui mingil põhjusel pole kandidaadil võimalik ühtegi nimetatud vahendit kasutada, saab lapsevanem oma lapsele teha EISi sisselogimiseks HarID konto aadressil www.harid.ee.
 • testi tegemiseks tuleb sooritaja verifitseerida. Selleks on vajalik kaameraga arvuti ja isikut tõendav dokument. Mobiiltelefonis testi teha ei saa!
 • tee eelnevalt läbi arvuti kontrollimise test, et olla kindel oma arvuti sobivuses.

Kui Sul pole testi tegemise ja vestluse päeval võimalik kasutada veebikaameraga arvutit, siis küsi abi koolist, kus praegu õpid.

Harjutustest on avalikus vaates ja seda võib läbi teha mitu korda.

Elektroonilised eesti keele ja matemaatika sisseastumistestid toimuvad 18. mail kell 10.15. EIS keskkonda sisselogimist alusta vähemalt 5-10 minutit enne testi toimumist. 

Eesti keele test algab kell 10.15 ja matemaatika test kell 11.25. Üks test kestab 60 minutit. Kahe testi vahel on puhkepaus 10 minutit ja kui brauserit kinni ei pane, siis ei pea end uuesti testile sisse logima ja identifitseerima.

Testid on ühesuunalised, st eelmistele ülesannetele ei saa tagasi liikuda.

Küsimuste korral pöördu TJG õppejuhi poole aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 618 0113.

Vastuvõtukatsetele registreerimine lõppes 4. mail kell 23.59.

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi 10. klassi vastuvõtu aluseks on edukalt sooritatud e-testid, 9. klassi tunnistuse hinded ja videovestlus.

Otsuse e-vestlusele kutsumise kohta saab õpilane teada meili teel.

Sisseastumisvestlused toimuvad videokeskkonnas, milleks on vajalik töötava kaameraga arvuti.

Vestluse temaatika hõlmab kandidaadi õppesuuna valiku põhjendust, üldkultuurilist silmaringi, õpimotivatsiooni, eneseanalüüsivõimet ning ühiskondlikku aktiivsust.

Testide tulemused teisendatakse 20-punkti süsteemi.

Testid: 

 • matemaatika 0–20 p 
 • eesti keel 0–20 p 

Vestluse eest on võimalik saada 0–30 p. 

9. klassi tunnistuse keskmine hinne teisendatakse 5-punkti süsteemist 20-punkti süsteemi ning liidetakse testide ja vestluse eest saadud punktide summale. Kokku on võimalik saada maksimaalselt 90 punkti.

Testide, vestluse ja 9. klassi klassitunnistuse hinnete alusel koostatakse 4. juuniks nimekiri katsed edukalt läbinud õpilastest.

Otsus vastuvõtmise/mittevastuvõtmise kohta tehakse õpilasele ja vanemale teatavaks kirjalikult e-kirja teel hiljemalt 5. juunil 2020.a.

Oma soovist saada Järveotsa Gümnaasiumi õpilaskandidaadiks peab nimekirjas olev õpilane teatama  10. juuniks 2020.a e-kirja teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kooli vastuvõtmiseks esitab sisseastuja elektrooniliselt aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 15.-26. juunini 2020 järgmised dokumendid:

 • kirjaliku taotluse (vt dokumendid -->blanketid)
 • põhihariduse omamist tõendava dokumendi
 • õpilaspileti digifoto (.jpg formaadis, faili nimeks õpilase isikukood) saata aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sisseastumiskatsed toimuvad 18. märtsil 2020 kell 15.00 (lükkuvad edasi seoses COVID-19 tõttu tekkinud eriolukorraga).

Registreerimisvorm

Õpilaskandidaatidel palume kaasa võtta 9. klassi klassitunnistuse koopia ja isikut tõendav dokument.

Õppesuunad ja testid

 • reaal-meedia õppesuund 

test: eesti keel, matemaatika, inglise keel ja suuna test (loodusainete test);

 • inglise keele õppesuund 

test: eesti keel, matemaatika, inglise keel ja suuna test (lisaülesanne inglise keeles);

 • jaapani keele õppesuund

test: eesti keel, matemaatika, inglise keel ja suuna test (essee etteantud teemal eesti keeles).   

Testide täpsem sisu: TJG õpilaste vastuvõtu tingimused ja kord.

Vestlused toimuvad aprillis, õpilastele teatatakse vestluse täpne aeg e-posti teel. Vestluse temaatika hõlmab kandidaadi õppesuuna valiku põhjendust, üldkultuurilist silmaringi, õpimotivatsiooni, eneseanalüüsivõimet ning ühiskondlikku aktiivsust.

Testide, vestluse ja 9. klassi klassitunnistuse hinnete alusel koostatakse 24. aprilliks nimekiri katsed edukalt läbinud õpilastest.

Otsus vastuvõtmise/mittevastuvõtmise kohta tehakse õpilasele ja vanemale teatavaks kirjalikult e-kirja teel hiljemalt 29. aprilliks.

Oma soovist saada Järveotsa Gümnaasiumi õpilaskandidaadiks peab nimekirjas olev õpilane teatama 25. maiks e-kirja teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kooli vastuvõtmiseks esitab sisseastuja 15. - 26. juunini 2020 järgmised dokumendid:

 • kirjaliku taotluse (vt dokumendid -->blanketid)
 • isikut tõendava dokumendi (selle puudumisel sünnitunnistuse) ametlikult kinnitatud ärakirja
 • ametlikult kinnitatud väljavõtte tervisekaardist selle olemasolul
 • põhihariduse omamist tõendava dokumendi ametlikult kinnitatud ärakirja
 • õpilaspileti digifoto (.jpg formaadis, faili nimeks õpilase isikukood) saata aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tallinna Järveotsa Gümnaasium ootab Sind!