„Minu klassijuhataja teab värve minu minevikust, näeb neid olevikus ja aimab tulevikust. Iga päev astub ta minu juurde ja ütleb: „Kui ilusad värvid sa oma pildile valisid!“  Joel-Matis (7b). 

Helen Paasmäe on Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi kunstiõpetaja ning 7b klassijuhataja.  

Helen on lapsesõbralik, arvestab nendega kui isiksusega ja suhtleb nendega vastavalt eale, see on kujundanud klassis usalduslikud suhted ja kasvatanud sõbraliku õpilaspere. Kuidas? „Tema juurde on kerge minna!“ kinnitavad nii õpilased kui lastevanemad. Ta on hooliv ja abivalmis. „Ta räägib sinuga, ta on alati väga lahe ja kui on mingi probleem, siis ta aitab, ja ta on kõige parem õpetaja!“ kirjutab Carola. „Ta on väga tore, lahke ning piisavalt range, et klassis kaos ei tuleks,“ lisab kooliõde Paula Marie. 

Kolleegid hindavad Heleni loovust, innovaatilisust ja pädevust uuenduste rakendamises ning tema avatust ja koostöövalmidust oma ideede jagamisel. 

Helen on selline õpetaja, kelle moodi kolleegid soovivad olla ja kelle pärast lapsed tahavad õpetajaks saada. 

„Helenis on parim, mis Õpetajale antud: ta astub õigel hetkel sammu tagasi, kui särab ja õitseb laps, ning toetab-juhatab ja aitab leida üles jõu, kui laps abi vajab,“ 7b lapsevanem Ly.