Planeedi suurimal robootikafestivalil Robotex toimus esmakordselt "CyberSecurity meets Robotex" võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide kübertalentide meeskondadele.

Meie koolist osales sellel võistlusel kaks esindust. Võistkond koosseisus Vadim Jurusov (11.a klass), Allen Kristjan Päll (11.a klass), Liisi Valdvee (8.c klass) ja Karoliina Villand (10.a klass) võitis 7.-12. klassi kategoorias I koha. Auhinnaks saadi telekommunikatsiooniettevõtte Telia Eesti külastus.

Teine võistkond koosseisus Pipa Anniste (11.a klass), Edvin Ess (11.a klass), Carl Eric Pehme (12.a klass) ja Katriin Schasmin (12.a klass) võistles 10.-12. klasside kategoorias, olles tippudel pidevalt kannul. Õpilasi juhendasid infotehnoloog Helle Kiviselg ja matemaatikaõpetaja Esper Kaar.

Õnnitlused meie õpilastele! Oleme uhked teie üle!

"CyberSecurity meets Robotex" võistlusel osales 27 üldharidus- ja kutsekoolide küberkaitse talentide meeskonda, kes varem sarnastel kübervõistlustel osalenud ei ole. Küberturvalisuse teadlikkuse uuringu KüberPähkel koolivoorus osales 52 kooli, kelle seast pandi võistlusele kokku 24 meeskonda ja lisaks 3 meeskonda kutsekoolidest. Võistlus toimus "Capture The Flag" (CTF) stiilis ehk gruppides tuli kahe tunni jooksul lahendada 33 ülesannet.