14. mail 2021 toimus Tallinna päeva raames projektis Sport Kooli osalevatele õpilastele spordipäev. 1.c klassi lapsi oli tulnud õpetama ja treenima Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Rõõmsa meele said kõik osalejad!

"Kirjandusmäng 2021" Tallinna eelvoorus saavutasid Lugejate Daamide võistkonnas Madleen Raudsepp ja Laura Rändvee 4.b klassist III koha. Läbi sai loetud 12 raamatut.

Tallinna Järveotsa gümnaasiumis on lugejaid lapsi! Palju õnne Laurale ja Madleenile!

Tallinna päeva eel, 14. mail kell 12 on kõik eesti keele huvilised oodatud end proovile panema Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud e-etteütlusel. Juba praegu on võimalik panna proovile oma teadmised kirjavahemärkide, eelkõige komade kasutamisest.

Eesti keele õpetajate Kristi Koidu ja Kaia Rosina koostatud testid leiab keskkonnast Kahoot.

Enne etteütlust on kõigil keelehuvilistel võimalik värskendada oma teadmisi eesti keele õpetajate juhendatud ettevalmistustundides. 28. aprillist saab vaadata videotundi teemal „Suurtähtlühendid“ (õpetajad Igor Kaasik ja Krista Nõmmik). 3. mail avaldatakse ka video teemal „Kokku- ja lahkukirjutamine“ (õpetajad Piret Järvela ja Irene Artma) ning 10. mail teema „Suur ja väike algustäht“ (õpetaja Seoriin Jõgise).

Kõiki videoid ja hiljem ka etteütlust saab jälgida etteütluse veebilehelTallinna Facebook’i lehel, Instagramis, Youtube'is.

Esimese videotunni link: https://www.youtube.com/watch?v=YqE-v8KfK_8

Teise videotunni link: https://www.youtube.com/watch?v=cdwjGnLatkY

Lisaks on teinud etteütlusel osalemiseks üleskutse Andreas Poom, tema video saab alla laadida siit: Andreas Poom.mov lisandus video ka Pluutoga https://www.youtube.com/watch?v=BQyxL8hwimU

13. mail 2021 esitlesid kaksteist 4. klasside õpilast oma miniteadustöid, mis olid väga mitmekülgse teemavalikuga. Sageli oli töö ühendatud oma hobiga. 
 
Teiste seas olid teemadeks taimede kasvatamine rõdul, katsete tegemine kodulaboris, tantsukava loomine, hõbeda puhastamine koduste vahenditega, lõkkeplatsi loomine koos perega, klassihommiku organiseerimine ja flöödinoodi koostamine. Meelsasti tegeldi ka meisterdamisega – valmis sai lindude pesakast, taaskasutusmaterjalist jõulukuusk, lauamäng „Senet“, klassikaaslaste nimedega padi ja lumekuul.
 
Olite väga tublid, head 4-ndikud!
 
Meie kehalise kasvatuse õpetaja, Liis-Grete Arro, võitis Eesti meistrivõistlustel krossijooksus oma esimese individuaalmedali kergejõustikus.
 
Palju õnne Liis-Gretele ja treener Raidole!
4.b klassi õpilane Maria soovis miniteaduse tööga inspireerida oma klassikaaslasi tervislikumalt tegutsema. Maria tutvustas, mida tema teeb, et oma päeva rõõmsalt ja tervislikult alustada. Töö esitluse järel proovis kogu klass kohe harjutusi järele teha ning väga lõbus oli 🙂
 
Videod leiad siit: