17.-18. märtsil 2018 toimusid vibulaskmises EV100 Eesti sisemeistrivõistlused Viljandis.

Meie kooli 5.a klassi õpilane Kaur Mägi tuli oma vanuseklassis (tidetid poisid) ja vibuklassis (vaistuvibu) Eesti sisemeistriks tulemusega 534 silma. Kauri treener Tallinna Vibukoolis on Katrin Virula.

Lisainfo: http://www.vibuliit.ee/uus/

Emakeelepäeval, 14. märtsil said kõikide klasside neljaliikmelised tiimid panna end proovile eesti keele teadmistes. Aulas toimus vahvate ja nutikate noorte seltsis neli erinevat vooru. Tulemused olid üsnagi võrdväärsed, nii et mõni üksik punkt otsustas tulemuse:

1.-2. klassid - I koht 2.c, II koht 2.b ja III koht 2.a klass
3.-4. klassid - I koht 4.c, II koht 4.a ja III koht 3.b klass
5.-7. klassid - I koht 7b, II koht 6.c ja III koht 6.a klass
8.-12. klassid - I koht 11.a, II koht 8.b ja III koht 10.a klass

Aitäh kõikidele tublidele emakeeletundjatele!

Reedel, 9. märtsil 2018 toimus Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis juba viies järjestikune Jaapani Õhtu. Üritus oli mõeldud kõigile Jaapani-huvilistele üle Eesti.

Jaapani Õhtul sai iga huviline endale Jaapani Suursaatkonna poolt toodud plakateid, voldikuid ja Jaapani elu kirjeldavaid raamatuid kaasa võtta, mängida gomoku-nimelist lauamängu, valmistada kahte erinevat tüüpi sushit, proovida kätt Jaapani kalligraafias ja õppida voltimiskunsti ehk origamit. Üritusel toimusid ka Jaapanit tutvustavad ettekanded, milles aktiivsemaid osavõtjaid premeeriti Jaapani kommidega. Eraldi toimus ka viktoriin, milles kõige tublimad said endale valida meelepärase meene Jaapanist. Kõik, kes osalesid origami töötoas said juua ka teed ning süüa küpsist.

Tänavune Jaapani õhtu oli üks edukamaid ja populaarsemaid selle ürituse ajaloos, kus külalisi oli üle 70. See aasta oli kõige populaarsem sushivalmistamise töötuba, mis sai ka parima hinnangu külastajate poolt. Menukas oli see sellel aastal seetõttu, et tavapärasele maki-sushile lisandus veel ka inari-sushi, mis pakkus uut maitseelamust kõigile. Tagasisidest saime teada, et muljed üritusest olid väga positiivsed ning õhkkond meeldiv. Lisaks tekkis osalenud noortel rohkem huvi jaapani kultuuri ja keele vastu.

Üritus oli väga edukas ning täitis oma eesmärgi, meie soovi tutvustada jaapani kultuuri, keelt ning jaapani keele õppesuunda meie koolis, et julgustada veelgi rohkem noori selle maa kohta õppima.

Veebruari lõpus toimus Järveotsa Gümnaasiumis igakevadine noorte tervisekonverents, kus õpilastele jagati erilaadset infot ning pakuti mitmesuguseid tegevusi.

7.-8. klassi õpilastega kõneldi seadusevastastest tegudest ja nende tagajärgedest ning e-sigaretist kui tervise rikkujast, samuti olid vaatlusalusteks märksõnadeks “vastutus”, “tervislik toitumine” ja “hädaolukorras kiire reageerimine”. Spordivabatahtlikkusest rääkis SCULT Estonia esindaja Evelin Tabur. Nimetatud vanusegruppi köitis väga ka Priit Mihkelsoni MMA treening (“Spordivabatahtlikkus on seiklus” – SCULT Estonia).

9. klassi õpilased said kuulda Martin Räni kiirabi-alaseid nõuandeid ja toitumisspetsialist Helena Mangi mõtteid ning vaadata filme “Georg” ja “Kaspar”, mida kommenteeris filmide üks autoreid Märt Treier. Gümnasistidel oli võimalus pärast kolme ettekande kuulamist külastada Ädala verekeskust, kust väljus ka mõni uhke esmadoonor.

Täname kõiki korraldajaid ja külalisesinejaid!

10. märtsil toimus täppisteaduste interaktiivse mitmevõistluse "Mesimumm" III voor. Meie kooli esindajad saavutasid 3. koha. Edukasse võistkonda kuulusid Liisi Valdvee (7.c), Isabella Pragi (8.b), Liis Klimov (9.a) ja Mari-Liis Mets (9.a). 

III voor koosnes kahest osast. Kõigepealt pidid õpilased Tallinna vanalinnas orienteeruma ning erinevate objektidega tutvuma ja nende juures küsimustele vastama, pilte või videoid tegema. Teine osa jätkus Haabersti Vene Gümnaasiumis, kus õpilased pidid taimi ja nende seemneid vaatluse käigus kindlaks tegema ning lahendama matemaatilise nuputamisülesande.

Suured õnnitlused kõigile osalejatele!

Reedel, 9. märtsil toimub meie koolis Jaapani õhtu.

Kell 14.00 ootame oma kooli õpilasi ja õpetajaid. Kell 17.00 on uksed avatud külalistele.

Õhtu on sisustatud põnevate ettekannetega ning osaleda saab järgmistes töötubades:

  • Kalligraafia
  • Origami
  • Jaapani toidu valmistamine
  • Gomoku

Õhtut viivad läbi jaapani keele õppesuuna õpilased ja nende õpetaja Hiroyuki Sonobe.

Jaapani õhtul osalemiseks registreeri end aadressil

https://goo.gl/forms/Clk7aSLlIvK8sz683

Vaata ka ürituse Facebooki lehte

https://www.facebook.com/events/1425997567468530/