Soovite, et suudaksite keskenduda ja oma tähelepanu teadlikumalt juhtida? Soovite toime tulla ülekoormuse ja stressirohkete olukordadega? Üks võimalus abi saamiseks on teha tähelepanu ja meelerahu harjutusi, mis arendavad keskendumis- ja enesejuhtimisoskust.

Meie kool osaleb septembrist novembrini 10-nädalases Vaikuseminutite noorteprogrammis ja mõju- uuringus. Uuringu eesmärk on välja selgitada Vaikuseminutite harjutuste mõju põhikooli viimase kooliastme õpilastele. Programmi juhivad Haridus- ja Teadusministeeriumi toel Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool ja OÜ Psience. Programmi sihtrühm on 8. ja 9. klasside noored, keda juhendavad eelnevalt koolitatud õpetajad.

Sel aastal jätkub „Avasta ja imesta“ projekt, mis on suunatud 7. ja 8. klasside õpilastele. Kolme kooli (Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi ja Haabersti Vene Gümnaasiumi) ühisprojekt suunab õpilasi arendama uurimuslikke oskusi ja loovmõtlemist ning populariseerib loodus- ja täppisteadusi lõimitud aineõppe kaudu.

Õpilased peavad lahendama loodusteadusliku sisuga probleeme, kasutades teadmisi keemiast, füüsikast, matemaatikast, geograafiast, bioloogiast ja robootikast. Projekti käigus on võimalik arendada keeleoskust ja ettevõtlikkust.

Eesti Koolispordi Liidu korraldatud 3x3 korvpalliturniiril 4.-5. klassi poiste arvestuses võitis meie kooli esindus pronksmedalid. Alagrupp läbiti täiseduga. Ainus kaotus tuli vastu võtta poolfinaalis, kus kõige napimalt, alles lisaajal tuli tunnistada Reaalkooli paremust. Kolmanda koha mängus võeti jälle võit ja tasuks medalid.

Edukasse meeskonda kuulusid: Sander Martin Sallaste, Remy Solodovoi ja Rasmus Jaeski. Poisse juhendas õpetaja Ravo Vaga.

Kolmapäeval, 26. septembril 2018 sai avalöögi Haabersti koolide õpetajate vaheline kümnevõistlus, kus septembrist kuni juunini võetakse iga kuu mõõtu erineval spordialal. Esimene ala oli jalgpall, mida sügistormi tõttu mängiti staadioni asemel võimlas. Lisaks meie oma kooli 6-liikmelisele tiimile olid vahvas sportlikus meeleolus külla tulnud Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi ja Õismäe Vene Lütseumi esindused. Avakohtumine oli väga meeleolukas ja tore, nii et siirad tänusõnad külalisvõistkondadele! Tasavägise heitluse võitis Järveotsa Gümnaasiumi tiim!

Euroopa spordinädala raames külastas meie kooli EOK Spordinädal 2018 patroon Ott Kiivikas. Euroopa meister ja mitmekordne rahvusvaheliste võistluste medalist rääkis gümnasistidele eneseusust ja -motiveerimisest. Tuues arvukaid näiteid oma edukast sportlakarjäärist, julgustas ta noori kõrgeid eesmärke seadma ja nende nimel pingutama.

19. septembril 2018 külastas 11.a klassi karjääriõpetuse tundi meie kooli vilistlane Eduard Starobogatov, kes töötab IT valdkonnas Quality Assurance insenerina ehk tarkvara testijana. Eduard rääkis, kuidas ta jõudis selle elukutse valikuni gümnaasiumi lõpus, ning miks ta selle valikuga rahul on. Õpilased said küsida küsimusi ja proovida ise leida mõnelt kodulehelt "BUG-e". Samuti sai teada, kuidas toimub tarkvara testimise automatiseerimine.

Täname vilistlast!