Veebruari lõpus toimus Järveotsa Gümnaasiumis igakevadine noorte tervisekonverents, kus õpilastele jagati erilaadset infot ning pakuti mitmesuguseid tegevusi.

7.-8. klassi õpilastega kõneldi seadusevastastest tegudest ja nende tagajärgedest ning e-sigaretist kui tervise rikkujast, samuti olid vaatlusalusteks märksõnadeks “vastutus”, “tervislik toitumine” ja “hädaolukorras kiire reageerimine”. Spordivabatahtlikkusest rääkis SCULT Estonia esindaja Evelin Tabur. Nimetatud vanusegruppi köitis väga ka Priit Mihkelsoni MMA treening (“Spordivabatahtlikkus on seiklus” – SCULT Estonia).

9. klassi õpilased said kuulda Martin Räni kiirabi-alaseid nõuandeid ja toitumisspetsialist Helena Mangi mõtteid ning vaadata filme “Georg” ja “Kaspar”, mida kommenteeris filmide üks autoreid Märt Treier. Gümnasistidel oli võimalus pärast kolme ettekande kuulamist külastada Ädala verekeskust, kust väljus ka mõni uhke esmadoonor.

Täname kõiki korraldajaid ja külalisesinejaid!

10. märtsil toimus täppisteaduste interaktiivse mitmevõistluse "Mesimumm" III voor. Meie kooli esindajad saavutasid 3. koha. Edukasse võistkonda kuulusid Liisi Valdvee (7.c), Isabella Pragi (8.b), Liis Klimov (9.a) ja Mari-Liis Mets (9.a). 

III voor koosnes kahest osast. Kõigepealt pidid õpilased Tallinna vanalinnas orienteeruma ning erinevate objektidega tutvuma ja nende juures küsimustele vastama, pilte või videoid tegema. Teine osa jätkus Haabersti Vene Gümnaasiumis, kus õpilased pidid taimi ja nende seemneid vaatluse käigus kindlaks tegema ning lahendama matemaatilise nuputamisülesande.

Suured õnnitlused kõigile osalejatele!

Reedel, 9. märtsil toimub meie koolis Jaapani õhtu.

Kell 14.00 ootame oma kooli õpilasi ja õpetajaid. Kell 17.00 on uksed avatud külalistele.

Õhtu on sisustatud põnevate ettekannetega ning osaleda saab järgmistes töötubades:

  • Kalligraafia
  • Origami
  • Jaapani toidu valmistamine
  • Gomoku

Õhtut viivad läbi jaapani keele õppesuuna õpilased ja nende õpetaja Hiroyuki Sonobe.

Jaapani õhtul osalemiseks registreeri end aadressil

https://goo.gl/forms/Clk7aSLlIvK8sz683

Vaata ka ürituse Facebooki lehte

https://www.facebook.com/events/1425997567468530/

Järveotsa Gümnaasiumi võistkond osaleb 7.-9. klassi õpilastele mõeldud interaktiivses mälumängus „Mesimumm”, mida viib läbi Haabersti Vene Gümnaasium. Selle aasta võistlus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Meie kooli võistkonda kuuluvad Liisi Valdvee (7.c), Isabella Prgi (8.b), Mari-Liis Mets (9.a) ja Liis Klimov (9.a).

Mälumängu I voorus pidid õpilased viie päeva jooksul vastama küsimustele geograafia, bioloogia, keemia, füüsika, matemaatika, majanduse ja inglise keele valdkondadest. 42 võistkonna hulgas saavutas meie kooli naiskond 10. koha, mis tagas pääsu mälumängu II vooru.

II voorus pidid õpilased lahendama ülesandeid majanduse valdkonnast (märksõnad: laen, intress, intressimäär). 21 grupi hulgas saavutati 4. koht, mis viisis meie õpilased III vooru.

III voor toimub 10. märtsil, mis koosneb kahest osast. Kõigepealt tutvuvad õpilased Tallinna vanalinnaga ning lahendavad loomingulisi ülesandeid. Seejärel jätkub võistlus Haabersti Vene Gümnaasiumis, kus leitakse lahendusi loodusainete ja praktilise matemaatika ülesannetele.

Suured õnnitlused meie tublile võistkonnale ning edukat III vooru.

Õpilasi juhendavad õpetajad Mari Uudelt, Karoliina Tõnisson ja Esper Kaar.

22. veebruaril 2018 tunnustas Haabersti Linnaosa Valitsus linnaosa haridustöötajaid! Tunnustusauhinnad anti üle linnaosa vanema Marek Jürgensoni Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul Loomaaaia Keskkonnahariduskeskuse suures saalis. Marek Jürgensoni sõnul on linnaosa valitsuse eesmärgiks tunnustada inimesi, kes on silma paistnud oma tegevusega hariduse vallas. “Meie riigi tulevikuks on meie lapsed ja need pedagoogid on Haaberstis teinud kõik selleks, et lapsed saaksid hea hariduse just oma kodukohas,“ ütles Jürgenson. Haabersti aasta parima staažika õpetaja tiitli pälvis meie kooli pikaaegne käsitöö ja kodunduse õpetaja Tiiu Härsing.

Palju õnne!

Foto: Haabersti Linnaosa Valitsus

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks võtsid tublid TJG õpilased oma õpetajate juhendamisel eesmärgiks ujuda kokku 100 km. Juubelinädalal andsid kõik 4.-12. klasside õpilased kehalise kasvatuse tundides oma panuse ja eesmärk ületati suure varuga, kokku 149 kilomeetrit ja veel 875 meetrit peale.

Tublimad ujujad olid:

Artjom Lepp 2100 m
Grete Saar 2000 m
Karolin Rahamägi 1500 m
Martin Rooz 1500 m
Veera Leppind 1450 m
Martin Bander 1350 m
Martin Kasemets 1350 m
Margit Lepik 1250 m

Palju õnne Eesti Vabariigile kõigi tublide Järveotsa Gümnaasiumi ujujate poolt!