Ettevõtlusnädala teisipäeval külastas meie kooli ettevõtja Herty Tammo (Startup Wise Guys), kes jagas algatuse "Minu lugu" raames karjääriõpetuse tunnis 11.a klassi õpilastele oma teadmisi ja kogemusi. 

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi, Haabersti Vene Gümnaasiumi ja Mustamäe Reaalgümnaasiumi ühisprojekt „Avasta ja imesta“ alustas kolmandat aastat. Avaüritus toimus 26. septembril Rakveres Politseimuuseumis. Seal said 7. klasside õpilased olla kohtueelse labori töötoas, kus nad uurisid südant ja silma ning pidid inimese kehas ära tundma elundid. Rakveres said kolme kooli õpilased üksteisega tuttavaks, sest pool aastat ollakse igal kolmapäeval koos erinevates partnerkoolides. Projekti eesmärk on uurida aaret, mis leitakse üles salakirja lahendades ja droone lennutades. Bioloogia ja füüsika töötubades tehakse kindlaks, mida aare sisaldab, ning ettevõtluse töötoas mõeldakse, mida aardega teha saab.

Projekti käigus saavad õpilased praktilisi ülesandeid lahendades arendada meeskonnatööoskust, kriitilist mõtlemist, lisaks teadmisi loodusainetest ja nende seostest igapäevase eluga.

 

Õppeaasta esimestel päevadel panid kehalise kasvatuse õpetajad käima liikumisminutite programmi, kus kõik õpilased ja koolipere võistlevad kõige sportlikuma klassi tiitli eest. Iga õpilane (ja õpetaja!) kirjutab vastavasse tabelisse päeva jooksul kogutud liikumisminutid (näiteks trennid, kehalise kasvatuse tunnid, lauatennis vahetunnis või hoopis matk perega jne). Veerandi lõpus selgitame välja klassi, kes ühe inimese kohta kõige rohkem liikumisminuteid kogus ja millised liikumisalad olid kõige populaarsemad. Tulemustest teavitatakse ja auhinnad antakse üle uue veerandi alguses.

Kui sügisilmad enam vahetundides õues liikumist ei soosi, alustame jälle tantsuvahetundidega.

Kolmapäeval, 18. septembril 2019 toimusid traditsioonilised Haabersti koolidevahelised teatejooksuvõistlused ümber Õismäe tiigi. Osalesid 3.-7. klasside õpilased.

Meie kooli 3. klasside koodvõistkond saavutas III koha ning 4. klasside koondvõistkond tuli II kohale. 

Palju õnne!

5. oktoobril 2019 toimus 8. Tartu Linnamaraton, kus joosta sai nii täispikka 42 km distantsi kui ka 21 km pikkust poolmaratoni ja 10 km jooksu. Meie kooli kehalise kasvatuse õpetaja Liis-Grete Arro saavutas poolmaratonil esikoha tulemusega 1.22.17.

Palju õnne!

Meie kooli 5.-12. klass osaleb teist aastat ülelinnalisel spordipäeval, mis tänavu toimub teisipäeval, 10. septembril TTÜ staadionil ning Nõmme metsas. 

Lisainfo veebilehelt https://2019.spordipaev.ee/ ja klassijuhatajalt.

1.-4. klasside spordipäev viiakse läbi Harku järve ääres. Toimuvad krossijooksud ja matk looduses.