Tallinna Järveotsa Gümnaasiumil on pikaajalised sidemed sõpruskooliga Jaapanis - Osaka Gakugei Gümnaasiumiga.

Meie koolis on gümnaasiumi üheks valiksuunaks jaapani keel ja kultuur, seetõttu on sidemed Jaapani koolide ja ülikoolidega meile oluline väljund.

Traditsiooniliselt külastab meie kooli kevaditi Osaka Gakugei Gümnaasiumi delegatsioon, nii ka tänavu. 21. mail oli meil külas 60 sõpruskooli õpilast ja õpetajat, keda võtsid vastu meie jaapani suuna õpilased. 

Külalised tutvusid meie koolimaja ja koolisüsteemiga. Erilist huvi tunti muidugi jaapani keele õpetamise vastu. Samuti kiitsid külalised väga meie õpilaste ette valmistatud väikest kontserti, kus muu hulgas näitasime rahvatantsu ja meie kauneid rahvariideid. Omalt poolt olid Osaka õpilased ette valmistanud vahvad töötoad, kus sai tutvuda Jaapani tuntud kunstivormidega, nagu origami ja kalligraafia, aga ka proovida selga kimonot ja võistelda Jaapani traditsioonilistes osavusmängudes.

Sellised kohtumised on huvitavad ja kasulikud mõlemale poolele ning ühise päeva lõpetuseks kinnitati soovi koostööd jätkata.

 

Meie kooli 2.c klass arvati Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu““ võitjate hulka.

Õpilased lugesid raamatuid ja koostasid iga loetud raamatu põhjal lühikokkuvõtte või läheneti muul looval viisil. Lehtedest tekkis klassil „Oma raamat“.

Võitjatele on auhinnad välja pannud Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Tallinna Kirjanduskeskus ja Tallinna Linnamuuseum.

Õpilasi juhendas õp Riina Nõlvak.

11.05.2018 toimus TJG laboris teadusvõistlus "Aatom". 7.-11. kl õpilased lahendasid kiiresti ja loovalt loodusteaduslikke ülesandeid: tuvastasid indikaatori abil lahuse keskkonda, kasutasid areomeetrit lahuse tiheduse määramiseks, ragistasid ajusid ristsõna lahendades jms.
Kõik õpilased olid väga tublid, ent kolm esimest kohta jagati välja järgmiselt:
I koht 8.a kl  - Martin, Johannes, Ronald
II koht 7.c kl - Klaus Abram, Tan Markus, Caspar, Sten Martin
III koht 11.a kl - Carmen Marianne, Sten Magnus, Reigo, Ron Derrick

Võistlust korraldasid 9.a klassi keemiaringi õpilased Mari-Liis, Liis K., Kirke.
Kogu tegevust jäädvustas Laura-Eliise.
Õpilasi juhendas õpetaja Karoliina Tõnisson.

Vanalinna Päevade raames korraldati koolinoorte plakatikonkurss „100 aastat vanalinnas“. Konkursil osalesid 1.-6. klasside õpilased. Kokku laekus 117 joonistust 10-st koolist. Tallinna Vanalinna Päevade meeskond valis välja 22 parimat joonistust. Nende hulgas on ka meie kooli 1.a klassi Aleksandra Jevdokimova, Helena Lülli ja Kailin Surajevi tööd. Õpilasi juhendas õp Marje Liedemann.

Palju õnne!

Töid saab näha galeriis www.vanalinnapaevad.ee.

Neljapäeval, 17. mail 2018 kell 18 toimub aulas kooli kevadkontsert.

Kõik lapsevanemad on oodatud!

Tallinna päeva etteütlus toimub 14. mail 2018 kell 12.00 kinos Cinamon Kosmos (Pärnu mnt 45).

Registreeri ennast etteütlusele

Tallinna päeva puhul Tallinna-teemalise etteütluse kirjutamise traditsioon sai alguse 2013. aastal. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust kontrollida oma eesti keele oskust, panna proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna linna kohta. Osaleda saavad kõik soovijad, tuleb vaid eelnevalt registreeruda.

Heaks tavaks on saanud, et Tallinna etteütluse teksti dikteerib üks populaarne Eesti kirjanik, kes etteütluse alguseni jääb osalejatele üllatuseks. Sellel aastal jätkame niisamuti, aga tänavuse etteütluse kirjutajaid ootavad ees mõned uuendused ja toredad üllatused.

Ärge jätke head võimalust kasutamata ja tulge etteütlust kirjutama.

Tallinna päeva etteütluse korraldaja on Tallinna Linnavolikogu Kantselei koostöös Tallinna Haridusameti, Tallinna munitsipaalkoolide eesti keele õpetajate ja kinoga Cinamon Kosmos.
Tallinna päeva tähistatakse 15. mail. Tähtpäeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist ning tutvustada pealinna tänapäeva ja minevikku nii Eestis kui ka mujal maailmas. Esimest korda peeti Tallinna päeva 2002. aastal ja sellega tähistatakse 15. mail 1248. aastal saadud Lübecki linnaõigust ehk Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade liitu. Tänavu möödub Tallinna linnaõiguste saamisest juba 770 aastat.

Vaata ka muusikute tehtud videoid:

https://www.dropbox.com/s/3ylgxnvbkhttidi/Klipp_1920x1080px_selfie_jyri_62sek.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/iuqxkvw70gwukto/Klipp_1920x1080px_selfie_jaanus_46sek.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/3ftw5s59p2nu721/Klipp_1920x1080px_selfie_maia_54sek.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/9k3bh2ohyzndo6d/klipp_selfie_1920x1080px_kenneth_38sek.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/pj6909s94wqgxne/Klipp_1920x1080px_selfie_metsakutsu_61sek__.mp4?dl=0