5. veebruaril 2019 käisid jaapani suuna õpilased ja õpetaja Hiroyuki Sonobe külas Rannamõisa lasteaias, kus üks tubli rühm on nõuks võtnud Jaapani riigi ja kultuuriga lähemalt tutvust teha. See oligi põhjus, miks nad meie kooli poole pöördusid. Lapsed oskasid juba Jaapanit kaardil näidata ja teadsid, et kõrgeim tipp on Fuji vulkaan. Kohtumise käigus õpiti origami-tehnikas kasse-koeri voltima ning iga laps tegi endale vahva samurai mütsi. Õpiti selgeks ka tore jaapanikeelne lastelauluke, mida peatselt saabuva Baruto külaskäigu ajal esitada.

Viimase nädala jooksul toimus kolm rahvastepallivõistlust. Kohal olid kõige tugevamad, julgemad ja vapramad Haabersti koolid: Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Haabersti Vene Gümnaasium, Õismäe Vene Lütseum, Tallinn Õismäe Gümnaasium, Rocca Al Mare kool ja Tallinna Mustjõe Gümnaasium.

4. klassi poiste võistkond saavutas III koha, 5. klassi tüdrukud II koha ja 5. klassi poisid I koha!

Õpilasi juhendasid meie kehalise kasvatuse õpetajad Ravo Vaga, Raina Kaus, Heli Korman, Merike Turb ja Liis-Grete Arro.

Jaapani Suursaatkond Eestis kutsub kõiki Jaapanis õppimisest huvitatud noori keskkoolilõpetajaid infotundi, mis toimub Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis 20. veebruaril 2019 kell 17.30-19.00 (Tõnismägi 2).

Täpsem info: MEXT infotund

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub õpilaste Euroopa statistikavõistlus 2018/2019. õppeaastal 15 Euroopa riigis.  

Meie koolist osales kaks võistkonda. Esimesse võistkonda kuulusid 11.a klassi õpilased Edvin Ess, Vadim Jurusov ja Jürgen Kõllo, kes pääsesid edasi ka võistluse teise vooru. Teise võistkonda kuulusid sama klassi õpilased Pipa Anniste, Lisette Rahuoja ja Agnes Sireli. Mõlemat võistkonda juhendas õpetaja Esper Kaar. 

Euroopa statistikavõistlusel on kaks riigisisest vooru ning Euroopa võistlusvoor. Esimeses voorus tuli lahendada kolm veebipõhist testi, milles kontrolliti statistika põhimõistete tundmist, riiklike statistikaallikate kasutamisoskust ja oskust statistilist materjali tõlgendada. Teises voorus tuleb Järveotsa võistkonnal teha statistiline uurimus ette valmistatud andmestiku põhjal.

31. jaanuaril toimus Haabersti Vaba Aja keskuses projekti „Haabersti Väike Elupäästja 2019” lõppvõistlus. Võisteldi esmaabi ning tuleohutuse ülesannete lahendamises.

Meie kooli esindas 3.a klassi võistkond, kes saavutas tubli 2. koha.

Õpilasi juhendas klassijuhataja Ly Hollas.

28. jaanuaril 2019 käisid TJGga tutvumas Göteborgi (Rootsi) koolijuhid.

Tutvuti koolimajaga ning külastati ainetunde. Koolijuhid tundsid huvi õpetajate töö ja õpilaste vaba aja veetmise võimaluste vastu.

Lahkumisel kiitsid külalised meie ilusat puhast koolimaja ning tänasid huvitava päeva eest.